71,178 Petition Signatories by Constituency

Rank Constituency Signatures % of Total Signatures MP Party-Constituency
1 1,097 1.54% Mr Tanmanjeet Singh Dhesi Labour
Slough
2 948 1.33% Barry Gardiner Labour
Brent North
3 941 1.32% Sam Tarry Labour
Ilford South
4 865 1.22% Seema Malhotra Labour (Co-op)
Feltham and Heston
5 862 1.21% Stephen Timms Labour
East Ham
6 769 1.08% John McDonnell Labour
Hayes and Harlington
7 719 1.01% Ruth Cadbury Labour
Brentford and Isleworth
8 716 1.01% Dame Margaret Hodge Labour
Barking
9 713 1.00% Gareth Thomas Labour (Co-op)
Harrow West
10 648 0.91% James Murray Labour (Co-op)
Ealing North
11 599 0.84% Ms Lyn Brown Labour
West Ham
12 593 0.83% Bob Blackman Conservative
Harrow East
13 575 0.81% Dr Matthew Offord Conservative
Hendon
14 557 0.78% Claudia Webbe Labour
Leicester East
15 538 0.76% Afzal Khan Labour
Manchester, Gorton
16 536 0.75% Dawn Butler Labour
Brent Central
17 488 0.69% Matt Rodda Labour
Reading East
18 480 0.67% Tahir Ali Labour
Birmingham, Hall Green
19 476 0.67% Iain Stewart Conservative
Milton Keynes South
20 463 0.65% Wes Streeting Labour
Ilford North
21 462 0.65% Steve Reed Labour (Co-op)
Croydon North
22 462 0.65% Dean Russell Conservative
Watford
23 459 0.65% Shabana Mahmood Labour
Birmingham, Ladywood
24 444 0.62% Liam Byrne Labour
Birmingham, Hodge Hill
25 440 0.62% Boris Johnson Conservative
Uxbridge and South Ruislip
26 439 0.62% Ms Karen Buck Labour
Westminster North
27 433 0.61% Dr Rupa Huq Labour
Ealing Central and Acton
28 430 0.60% Mike Freer Conservative
Finchley and Golders Green
29 415 0.58% Abena Oppong-Asare Labour
Erith and Thamesmead
30 412 0.58% Sarah Owen Labour
Luton North
31 403 0.57% Naz Shah Labour
Bradford West
32 401 0.56% Paul Scully Conservative
Sutton and Cheam
33 397 0.56% Graham Stringer Labour
Blackley and Broughton
34 396 0.56% Siobhain McDonagh Labour
Mitcham and Morden
35 383 0.54% David Simmonds Conservative
Ruislip, Northwood and Pinner
36 375 0.53% Mr Virendra Sharma Labour
Ealing, Southall
37 375 0.53% Preet Kaur Gill Labour (Co-op)
Birmingham, Edgbaston
38 366 0.51% John Redwood Conservative
Wokingham
39 356 0.50% Lucy Powell Labour (Co-op)
Manchester Central
40 338 0.48% Sarah Jones Labour
Croydon Central
41 337 0.47% Rachel Hopkins Labour
Luton South
42 326 0.46% Ben Everitt Conservative
Milton Keynes North
43 319 0.45% Jon Cruddas Labour
Dagenham and Rainham
44 315 0.44% Apsana Begum Labour
Poplar and Limehouse
45 313 0.44% Henry Smith Conservative
Crawley
46 306 0.43% Jess Phillips Labour
Birmingham, Yardley
47 298 0.42% Theresa Villiers Conservative
Chipping Barnet
48 298 0.42% Ed Davey Liberal Democrat
Kingston and Surbiton
49 297 0.42% Alok Sharma Conservative
Reading West
50 297 0.42% Matthew Pennycook Labour
Greenwich and Woolwich
51 295 0.41% Tulip Siddiq Labour
Hampstead and Kilburn
52 295 0.41% Imran Hussain Labour
Bradford East
53 293 0.41% Sir Graham Brady Conservative
Altrincham and Sale West
54 289 0.41% Andy Slaughter Labour
Hammersmith
55 284 0.40% Jackie Doyle-Price Conservative
Thurrock
56 282 0.40% Anneliese Dodds Labour (Co-op)
Oxford East
57 281 0.40% Colleen Fletcher Labour
Coventry North East
58 280 0.39% Liz Kendall Labour
Leicester West
59 279 0.39% Stella Creasy Labour (Co-op)
Walthamstow
60 275 0.39% Jonathan Ashworth Labour (Co-op)
Leicester South
61 273 0.38% Kate Hollern Labour
Blackburn
62 271 0.38% Fabian Hamilton Labour
Leeds North East
63 271 0.38% Elliot Colburn Conservative
Carshalton and Wallington
64 266 0.37% John Cryer Labour
Leyton and Wanstead
65 264 0.37% Jeff Smith Labour
Manchester, Withington
66 262 0.37% Mrs Maria Miller Conservative
Basingstoke
67 261 0.37% Felicity Buchan Conservative
Kensington
68 258 0.36% Hilary Benn Labour
Leeds Central
69 258 0.36% Valerie Vaz Labour
Walsall South
70 257 0.36% Mr Steve Baker Conservative
Wycombe
71 251 0.35% Nickie Aiken Conservative
Cities of London and Westminster
72 251 0.35% Mark Eastwood Conservative
Dewsbury
73 248 0.35% John Spellar Labour
Warley
74 247 0.35% Alison Thewliss Scottish National Party
Glasgow Central
75 247 0.35% Ms Harriet Harman Labour
Camberwell and Peckham
76 246 0.35% Gareth Johnson Conservative
Dartford
77 245 0.34% Julian Knight Conservative
Solihull
78 244 0.34% Margaret Beckett Labour
Derby South
79 243 0.34% Paul Bristow Conservative
Peterborough
80 242 0.34% Chris Philp Conservative
Croydon South
81 239 0.34% Mr Jonathan Lord Conservative
Woking
82 238 0.33% Yasmin Qureshi Labour
Bolton South East
83 235 0.33% Neil Coyle Labour
Bermondsey and Old Southwark
84 235 0.33% Mr Khalid Mahmood Labour
Birmingham, Perry Barr
85 233 0.33% Mike Kane Labour
Wythenshawe and Sale East
86 229 0.32% Mary Robinson Conservative
Cheadle
87 221 0.31% Sarah Olney Liberal Democrat
Richmond Park
88 220 0.31% Chi Onwurah Labour
Newcastle upon Tyne Central
89 213 0.30% Kwasi Kwarteng Conservative
Spelthorne
90 212 0.30% Mr Barry Sheerman Labour (Co-op)
Huddersfield
91 210 0.30% Paul Blomfield Labour
Sheffield Central
92 210 0.30% Dr Rosena Allin-Khan Labour
Tooting
93 207 0.29% Mrs Theresa May Conservative
Maidenhead
94 203 0.29% Kate Green Labour
Stretford and Urmston
95 203 0.29% Rob Butler Conservative
Aylesbury
96 202 0.28% Gill Furniss Labour
Sheffield, Brightside and Hillsborough
97 201 0.28% Kate Osamor Labour (Co-op)
Edmonton
98 201 0.28% Rushanara Ali Labour
Bethnal Green and Bow
99 199 0.28% Kirsty Blackman Scottish National Party
Aberdeen North
100 199 0.28% Grant Shapps Conservative
Welwyn Hatfield
101 198 0.28% Vicky Foxcroft Labour
Lewisham, Deptford
102 196 0.28% Gareth Bacon Conservative
Orpington
103 196 0.28% Tony Lloyd Labour
Rochdale
104 195 0.27% Lilian Greenwood Labour
Nottingham South
105 194 0.27% Sir David Evennett Conservative
Bexleyheath and Crayford
106 193 0.27% Neil O'Brien Conservative
Harborough
107 192 0.27% Keir Starmer Labour
Holborn and St Pancras
108 191 0.27% Kim Johnson Labour
Liverpool, Riverside
109 187 0.26% Nadia Whittome Labour
Nottingham East
110 187 0.26% Fleur Anderson Labour
Putney
111 186 0.26% Will Quince Conservative
Colchester
112 182 0.26% Gary Sambrook Conservative
Birmingham, Northfield
113 182 0.26% Steve McCabe Labour
Birmingham, Selly Oak
114 178 0.25% Leo Docherty Conservative
Aldershot
115 177 0.25% Stephen Doughty Labour (Co-op)
Cardiff South and Penarth
116 176 0.25% Bambos Charalambous Labour
Enfield, Southgate
117 176 0.25% Dr Alan Whitehead Labour
Southampton, Test
118 176 0.25% Bell Ribeiro-Addy Labour
Streatham
119 175 0.25% Sir Mark Hendrick Labour (Co-op)
Preston
120 175 0.25% Feryal Clark Labour
Enfield North
121 175 0.25% Jack Lopresti Conservative
Filton and Bradley Stoke
122 175 0.25% Oliver Dowden Conservative
Hertsmere
123 175 0.25% Mr David Lammy Labour
Tottenham
124 174 0.24% Rebecca Long Bailey Labour
Salford and Eccles
125 173 0.24% Stephen Hammond Conservative
Wimbledon
126 172 0.24% Zarah Sultana Labour
Coventry South
127 172 0.24% Richard Burgon Labour
Leeds East
128 170 0.24% Jo Stevens Labour
Cardiff Central
129 167 0.24% Nicola Richards Conservative
West Bromwich East
130 165 0.23% Alex Norris Labour (Co-op)
Nottingham North
131 165 0.23% Thangam Debbonaire Labour
Bristol West
132 158 0.22% Darren Jones Labour
Bristol North West
133 156 0.22% Clive Efford Labour
Eltham
134 156 0.22% Florence Eshalomi Labour (Co-op)
Vauxhall
135 155 0.22% Greg Hands Conservative
Chelsea and Fulham
136 155 0.22% Sir Iain Duncan Smith Conservative
Chingford and Woodford Green
137 155 0.22% Tracy Brabin Labour (Co-op)
Batley and Spen
138 154 0.22% Chris Stephens Scottish National Party
Glasgow South West
139 153 0.22% Janet Daby Labour
Lewisham East
140 151 0.21% Stephen McPartland Conservative
Stevenage
141 150 0.21% Robert Buckland Conservative
South Swindon
142 150 0.21% Jack Dromey Labour
Birmingham, Erdington
143 149 0.21% Sir Mike Penning Conservative
Hemel Hempstead
144 148 0.21% Andrew Rosindell Conservative
Romford
145 148 0.21% Chris Grayling Conservative
Epsom and Ewell
146 148 0.21% Sir Robert Neill Conservative
Bromley and Chislehurst
147 147 0.21% Mr Andrew Mitchell Conservative
Sutton Coldfield
148 146 0.21% Mr Gagan Mohindra Conservative
South West Hertfordshire
149 146 0.21% Munira Wilson Liberal Democrat
Twickenham
150 146 0.21% Kerry McCarthy Labour
Bristol East
151 145 0.20% Julia Lopez Conservative
Hornchurch and Upminster
152 145 0.20% Mohammad Yasin Labour
Bedford
153 144 0.20% James Brokenshire Conservative
Old Bexley and Sidcup
154 144 0.20% Paula Barker Labour
Liverpool, Wavertree
155 143 0.20% Vicky Ford Conservative
Chelmsford
156 142 0.20% Taiwo Owatemi Labour
Coventry North West
157 141 0.20% Richard Graham Conservative
Gloucester
158 140 0.20% Stephen Flynn Scottish National Party
Aberdeen South
159 139 0.20% Helen Hayes Labour
Dulwich and West Norwood
160 139 0.20% Jeremy Corbyn Labour
Islington North
161 139 0.20% Ellie Reeves Labour
Lewisham West and Penge
162 138 0.19% Daniel Zeichner Labour
Cambridge
163 137 0.19% Andrew Lewer Conservative
Northampton South
164 137 0.19% Meg Hillier Labour (Co-op)
Hackney South and Shoreditch
165 136 0.19% Amanda Solloway Conservative
Derby North
166 135 0.19% Jason McCartney Conservative
Colne Valley
167 133 0.19% Jo Gideon Conservative
Stoke-on-Trent Central
168 133 0.19% Damian Green Conservative
Ashford
169 133 0.19% Judith Cummins Labour
Bradford South
170 133 0.19% Andy McDonald Labour
Middlesbrough
171 133 0.19% Kirsten Oswald Scottish National Party
East Renfrewshire
172 132 0.19% Catherine West Labour
Hornsey and Wood Green
173 132 0.19% Shaun Bailey Conservative
West Bromwich West
174 130 0.18% Navendu Mishra Labour
Stockport
175 130 0.18% James Sunderland Conservative
Bracknell
176 128 0.18% Stuart Anderson Conservative
Wolverhampton South West
177 126 0.18% Robert Halfon Conservative
Harlow
178 125 0.18% Marsha De Cordova Labour
Battersea
179 124 0.17% Mark Logan Conservative
Bolton North East
180 124 0.17% Anna McMorrin Labour
Cardiff North
181 123 0.17% Anthony Browne Conservative
South Cambridgeshire
182 122 0.17% Joy Morrissey Conservative
Beaconsfield
183 121 0.17% Crispin Blunt Conservative
Reigate
184 121 0.17% Ms Diane Abbott Labour
Hackney North and Stoke Newington
185 121 0.17% Andy Carter Conservative
Warrington South
186 120 0.17% Kevin Brennan Labour
Cardiff West
187 119 0.17% Jim McMahon Labour (Co-op)
Oldham West and Royton
188 118 0.17% Stewart Malcolm McDonald Scottish National Party
Glasgow South
189 118 0.17% Alex Sobel Labour (Co-op)
Leeds North West
190 118 0.17% Mr Tobias Ellwood Conservative
Bournemouth East
191 117 0.16% Mr Shailesh Vara Conservative
North West Cambridgeshire
192 116 0.16% Tommy Sheppard Scottish National Party
Edinburgh East
193 116 0.16% Adam Afriyie Conservative
Windsor
194 115 0.16% Layla Moran Liberal Democrat
Oxford West and Abingdon
195 115 0.16% Angela Richardson Conservative
Guildford
196 113 0.16% Bob Stewart Conservative
Beckenham
197 113 0.16% Pat McFadden Labour
Wolverhampton South East
198 112 0.16% Adam Holloway Conservative
Gravesham
199 111 0.16% Caroline Nokes Conservative
Romsey and Southampton North
200 110 0.16% Andrew Stephenson Conservative
Pendle
201 110 0.16% Dr Ben Spencer Conservative
Runnymede and Weybridge
202 108 0.15% Ruth Edwards Conservative
Rushcliffe
203 108 0.15% Christine Jardine Liberal Democrat
Edinburgh West
204 107 0.15% Dame Rosie Winterton Labour
Doncaster Central
205 107 0.15% Deidre Brock Scottish National Party
Edinburgh North and Leith
206 107 0.15% Barbara Keeley Labour
Worsley and Eccles South
207 106 0.15% Christian Wakeford Conservative
Bury South
208 106 0.15% Justin Tomlinson Conservative
North Swindon
209 105 0.15% Emily Thornberry Labour
Islington South and Finsbury
210 104 0.15% Mark Pawsey Conservative
Rugby
211 104 0.15% Mr John Baron Conservative
Basildon and Billericay
212 103 0.15% Marco Longhi Conservative
Dudley North
213 103 0.15% Dominic Raab Conservative
Esher and Walton
214 103 0.15% Mrs Helen Grant Conservative
Maidstone and The Weald
215 103 0.15% Chris Green Conservative
Bolton West
216 102 0.14% Victoria Prentis Conservative
Banbury
217 102 0.14% Jane Stevenson Conservative
Wolverhampton North East
218 102 0.14% Catherine McKinnell Labour
Newcastle upon Tyne North
219 102 0.14% Edward Argar Conservative
Charnwood
220 101 0.14% Debbie Abrahams Labour
Oldham East and Saddleworth
221 101 0.14% Joanna Cherry Scottish National Party
Edinburgh South West
222 101 0.14% Angela Rayner Labour
Ashton-under-Lyne
223 100 0.14% Stephen Morgan Labour
Portsmouth South
224 99 0.14% Olivia Blake Labour
Sheffield, Hallam
225 99 0.14% Mr Ben Wallace Conservative
Wyre and Preston North
226 98 0.14% Stephen Metcalfe Conservative
South Basildon and East Thurrock
227 98 0.14% Matt Western Labour
Warwick and Leamington
228 97 0.14% Kelly Tolhurst Conservative
Rochester and Strood
229 97 0.14% Conor Burns Conservative
Bournemouth West
230 96 0.14% Michael Ellis Conservative
Northampton North
231 95 0.13% Michael Gove Conservative
Surrey Heath
232 95 0.13% Rachel Reeves Labour
Leeds West
233 94 0.13% Mr Clive Betts Labour
Sheffield South East
234 94 0.13% Mr Nicholas Brown Labour
Newcastle upon Tyne East
235 93 0.13% Geraint Davies Labour (Co-op)
Swansea West
236 92 0.13% Chris Clarkson Conservative
Heywood and Middleton
237 92 0.13% Tom Hunt Conservative
Ipswich
238 91 0.13% Daisy Cooper Liberal Democrat
St Albans
239 91 0.13% Mr Philip Hollobone Conservative
Kettering
240 90 0.13% Holly Lynch Labour
Halifax
241 90 0.13% Matt Vickers Conservative
Stockton South
242 89 0.13% Ian Murray Labour
Edinburgh South
243 89 0.13% Carol Monaghan Scottish National Party
Glasgow North West
244 89 0.13% Richard Thomson Scottish National Party
Gordon
245 88 0.12% Karin Smyth Labour
Bristol South
246 88 0.12% Kate Griffiths Conservative
Burton
247 87 0.12% Dame Cheryl Gillan Conservative
Chesham and Amersham
248 87 0.12% Sarah Champion Labour
Rotherham
249 87 0.12% James Morris Conservative
Halesowen and Rowley Regis
250 87 0.12% Laura Farris Conservative
Newbury
251 87 0.12% Tracey Crouch Conservative
Chatham and Aylesford
252 86 0.12% Mr Marcus Jones Conservative
Nuneaton
253 86 0.12% Andrew Selous Conservative
South West Bedfordshire
254 86 0.12% Suzanne Webb Conservative
Stourbridge
255 86 0.12% Imran Ahmad Khan Conservative
Wakefield
256 86 0.12% Sir Charles Walker Conservative
Broxbourne
257 86 0.12% Ruth Jones Labour
Newport West
258 85 0.12% Danny Kruger Conservative
Devizes
259 85 0.12% Jonathan Gullis Conservative
Stoke-on-Trent North
260 85 0.12% Eddie Hughes Conservative
Walsall North
261 85 0.12% James Daly Conservative
Bury North
262 84 0.12% David Johnston Conservative
Wantage
263 83 0.12% Anne McLaughlin Scottish National Party
Glasgow North East
264 83 0.12% Saqib Bhatti Conservative
Meriden
265 83 0.12% Aaron Bell Conservative
Newcastle-under-Lyme
266 82 0.12% Rehman Chishti Conservative
Gillingham and Rainham
267 82 0.12% Royston Smith Conservative
Southampton, Itchen
268 82 0.12% Peter Kyle Labour
Hove
269 82 0.12% Mr Peter Bone Conservative
Wellingborough
270 81 0.11% Louise Haigh Labour
Sheffield, Heeley
271 80 0.11% Hannah Bardell Scottish National Party
Livingston
272 80 0.11% Jane Hunt Conservative
Loughborough
273 79 0.11% Lloyd Russell-Moyle Labour (Co-op)
Brighton, Kemptown
274 78 0.11% Dame Eleanor Laing Conservative
Epping Forest
275 76 0.11% Jack Brereton Conservative
Stoke-on-Trent South
276 76 0.11% Darren Henry Conservative
Broxtowe
277 75 0.11% Sir Robert Syms Conservative
Poole
278 75 0.11% Andrea Leadsom Conservative
South Northamptonshire
279 75 0.11% Sara Britcliffe Conservative
Hyndburn
280 75 0.11% Mark Pritchard Conservative
The Wrekin
281 75 0.11% Matt Hancock Conservative
West Suffolk
282 75 0.11% Rosie Duffield Labour
Canterbury
283 74 0.10% Claire Hanna Social Democratic & Labour Party
Belfast South
284 74 0.10% Mary Glindon Labour
North Tyneside
285 73 0.10% Clive Lewis Labour
Norwich South
286 73 0.10% Maria Eagle Labour
Garston and Halewood
287 73 0.10% Emma Hardy Labour
Kingston upon Hull West and Hessle
288 71 0.10% Ian Byrne Labour
Liverpool, West Derby
289 70 0.10% Caroline Lucas Green Party
Brighton, Pavilion
290 69 0.10% Julie Elliott Labour
Sunderland Central
291 68 0.10% Ian Mearns Labour
Gateshead
292 68 0.10% Antony Higginbotham Conservative
Burnley
293 67 0.09% Tom Pursglove Conservative
Corby
294 66 0.09% Christian Matheson Labour
City of Chester
295 66 0.09% Lucy Frazer Conservative
South East Cambridgeshire
296 66 0.09% Patrick Grady Scottish National Party
Glasgow North
297 66 0.09% Bim Afolami Conservative
Hitchin and Harpenden
298 65 0.09% Carolyn Harris Labour
Swansea East
299 65 0.09% Robbie Moore Conservative
Keighley
300 64 0.09% Penny Mordaunt Conservative
Portsmouth North
301 63 0.09% Damian Collins Conservative
Folkestone and Hythe
302 62 0.09% James Duddridge Conservative
Rochford and Southend East
303 62 0.09% Theo Clarke Conservative
Stafford
304 62 0.09% Andrew Bowie Conservative
West Aberdeenshire and Kincardine
305 61 0.09% Greg Clark Conservative
Tunbridge Wells
306 61 0.09% Jessica Morden Labour
Newport East
307 59 0.08% Claire Coutinho Conservative
East Surrey
308 59 0.08% Mr Jonathan Djanogly Conservative
Huntingdon
309 59 0.08% James Gray Conservative
North Wiltshire
310 58 0.08% Stuart Andrew Conservative
Pudsey
311 57 0.08% Sir David Amess Conservative
Southend West
312 57 0.08% Dan Carden Labour
Liverpool, Walton
313 56 0.08% Holly Mumby-Croft Conservative
Scunthorpe
314 56 0.08% Alex Burghart Conservative
Brentwood and Ongar
315 56 0.08% Richard Fuller Conservative
North East Bedfordshire
316 55 0.08% Andrea Jenkyns Conservative
Morley and Outwood
317 55 0.08% Greg Smith Conservative
Buckingham
318 54 0.08% Gareth Davies Conservative
Grantham and Stamford
319 54 0.08% Esther McVey Conservative
Tatton
320 54 0.08% Mr Robin Walker Conservative
Worcester
321 53 0.07% Alex Chalk Conservative
Cheltenham
322 52 0.07% Mike Wood Conservative
Dudley South
323 52 0.07% Lisa Nandy Labour
Wigan
324 51 0.07% Luke Pollard Labour (Co-op)
Plymouth, Sutton and Devonport
325 51 0.07% Andrew Gwynne Labour
Denton and Reddish
326 51 0.07% John McNally Scottish National Party
Falkirk
327 50 0.07% Mr Richard Bacon Conservative
South Norfolk
328 50 0.07% Mr David Davis Conservative
Haltemprice and Howden
329 50 0.07% Jeremy Quin Conservative
Horsham
330 50 0.07% Mr Laurence Robertson Conservative
Tewkesbury
331 49 0.07% Jonathan Reynolds Labour (Co-op)
Stalybridge and Hyde
332 49 0.07% Ms Nadine Dorries Conservative
Mid Bedfordshire
333 48 0.07% Karl McCartney Conservative
Lincoln
334 48 0.07% Steve Brine Conservative
Winchester
335 47 0.07% Paul Holmes Conservative
Eastleigh
336 47 0.07% Philip Davies Conservative
Shipley
337 47 0.07% Sally-Ann Hart Conservative
Hastings and Rye
338 47 0.07% Lucy Allan Conservative
Telford
339 47 0.07% David Rutley Conservative
Macclesfield
340 46 0.07% Elizabeth Truss Conservative
South West Norfolk
341 46 0.07% David Linden Scottish National Party
Glasgow East
342 46 0.07% Dame Diana Johnson Labour
Kingston upon Hull North
343 46 0.07% Chris Law Scottish National Party
Dundee West
344 46 0.07% Dr Dan Poulter Conservative
Central Suffolk and North Ipswich
345 45 0.06% Laura Trott Conservative
Sevenoaks
346 45 0.06% Caroline Ansell Conservative
Eastbourne
347 45 0.06% Chris Skidmore Conservative
Kingswood
348 45 0.06% John Penrose Conservative
Weston-super-Mare
349 45 0.06% Mims Davies Conservative
Mid Sussex
350 45 0.06% Rachael Maskell Labour (Co-op)
York Central
351 44 0.06% Alexander Stafford Conservative
Rother Valley
352 44 0.06% Margaret Ferrier Scottish National Party
Rutherglen and Hamilton West
353 44 0.06% Gavin Robinson Democratic Unionist Party
Belfast East
354 44 0.06% Mick Whitley Labour
Birkenhead
355 44 0.06% Jo Churchill Conservative
Bury St Edmunds
356 43 0.06% Sir Lindsay Hoyle Speaker
Chorley
357 43 0.06% Dr Kieran Mullan Conservative
Crewe and Nantwich
358 43 0.06% Tim Loughton Conservative
East Worthing and Shoreham
359 43 0.06% Dr Luke Evans Conservative
Bosworth
360 43 0.06% Amy Callaghan Scottish National Party
East Dunbartonshire
361 43 0.06% Mr Ranil Jayawardena Conservative
North East Hampshire
362 43 0.06% Kit Malthouse Conservative
North West Hampshire
363 42 0.06% Gordon Henderson Conservative
Sittingbourne and Sheppey
364 42 0.06% Suella Braverman Conservative
Fareham
365 42 0.06% Tom Randall Conservative
Gedling
366 42 0.06% Julie Marson Conservative
Hertford and Stortford
367 42 0.06% Sir Alan Campbell Labour
Tynemouth
368 41 0.06% Rishi Sunak Conservative
Richmond (Yorks)
369 41 0.06% Mr William Wragg Conservative
Hazel Grove
370 40 0.06% Mr Mark Francois Conservative
Rayleigh and Wickford
371 40 0.06% Peter Gibson Conservative
Darlington
372 40 0.06% Mr Ben Bradshaw Labour
Exeter
373 39 0.06% Johnny Mercer Conservative
Plymouth, Moor View
374 39 0.06% John Glen Conservative
Salisbury
375 39 0.06% Martyn Day Scottish National Party
Linlithgow and East Falkirk
376 39 0.06% Tom Tugendhat Conservative
Tonbridge and Malling
377 39 0.06% John Stevenson Conservative
Carlisle
378 38 0.05% Helen Whately Conservative
Faversham and Mid Kent
379 38 0.05% Alberto Costa Conservative
South Leicestershire
380 38 0.05% Craig Mackinlay Conservative
South Thanet
381 38 0.05% Jesse Norman Conservative
Hereford and South Herefordshire
382 38 0.05% Margaret Greenwood Labour
Wirral West
383 38 0.05% Matt Warman Conservative
Boston and Skegness
384 37 0.05% Alex Cunningham Labour
Stockton North
385 37 0.05% Sir Peter Bottomley Conservative
Worthing West
386 36 0.05% Lia Nici Conservative
Great Grimsby
387 36 0.05% Douglas Chapman Scottish National Party
Dunfermline and West Fife
388 35 0.05% Gillian Keegan Conservative
Chichester
389 35 0.05% Mary Kelly Foy Labour
City of Durham
390 35 0.05% Jon Trickett Labour
Hemsworth
391 35 0.05% Robert Courts Conservative
Witney
392 35 0.05% Sir Oliver Heald Conservative
North East Hertfordshire
393 34 0.05% Rachel Maclean Conservative
Redditch
394 34 0.05% Mark Spencer Conservative
Sherwood
395 34 0.05% Gavin Newlands Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire North
396 34 0.05% Mhairi Black Scottish National Party
Paisley and Renfrewshire South
397 34 0.05% Alun Cairns Conservative
Vale of Glamorgan
398 33 0.05% Kemi Badenoch Conservative
Saffron Walden
399 33 0.05% Sir Edward Leigh Conservative
Gainsborough
400 33 0.05% Andrew Jones Conservative
Harrogate and Knaresborough
401 33 0.05% Sir Paul Beresford Conservative
Mole Valley
402 33 0.05% Stewart Hosie Scottish National Party
Dundee East
403 32 0.05% Chloe Smith Conservative
Norwich North
404 32 0.05% Charlotte Nichols Labour
Warrington North
405 32 0.05% Dr Lisa Cameron Scottish National Party
East Kilbride, Strathaven and Lesmahagow
406 32 0.05% James Wild Conservative
North West Norfolk
407 31 0.04% Michael Tomlinson Conservative
Mid Dorset and North Poole
408 30 0.04% Mr Toby Perkins Labour
Chesterfield
409 30 0.04% Mrs Natalie Elphicke Conservative
Dover
410 30 0.04% James Grundy Conservative
Leigh
411 30 0.04% Mr Simon Clarke Conservative
Middlesbrough South and East Cleveland
412 30 0.04% Dr Julian Lewis Conservative
New Forest East
413 29 0.04% Alex Davies-Jones Labour
Pontypridd
414 29 0.04% John Howell Conservative
Henley
415 29 0.04% Cat Smith Labour
Lancaster and Fleetwood
416 29 0.04% Steven Bonnar Scottish National Party
Coatbridge, Chryston and Bellshill
417 28 0.04% Mr Robert Goodwill Conservative
Scarborough and Whitby
418 28 0.04% Mrs Emma Lewell-Buck Labour
South Shields
419 28 0.04% Damien Moore Conservative
Southport
420 28 0.04% Wera Hobhouse Liberal Democrat
Bath
421 28 0.04% Ms Angela Eagle Labour
Wallasey
422 28 0.04% John Finucane Sinn Féin
Belfast North
423 28 0.04% Chris Loder Conservative
West Dorset
424 28 0.04% Alison McGovern Labour
Wirral South
425 28 0.04% Rebecca Harris Conservative
Castle Point
426 27 0.04% Michelle Donelan Conservative
Chippenham
427 27 0.04% Chris Heaton-Harris Conservative
Daventry
428 27 0.04% Dr Caroline Johnson Conservative
Sleaford and North Hykeham
429 27 0.04% Mrs Heather Wheeler Conservative
South Derbyshire
430 27 0.04% Brandon Lewis Conservative
Great Yarmouth
431 27 0.04% Alan Mak Conservative
Havant
432 27 0.04% Marion Fellows Scottish National Party
Motherwell and Wishaw
433 27 0.04% Mrs Sharon Hodgson Labour
Washington and Sunderland West
434 27 0.04% Huw Merriman Conservative
Bexhill and Battle
435 27 0.04% Priti Patel Conservative
Witham
436 27 0.04% James Cleverly Conservative
Braintree
437 27 0.04% Julian Sturdy Conservative
York Outer
438 27 0.04% Sir Roger Gale Conservative
North Thanet
439 26 0.04% Martin Vickers Conservative
Cleethorpes
440 26 0.04% Mr Nigel Evans Conservative
Ribble Valley
441 26 0.04% Paul Girvan Democratic Unionist Party
South Antrim
442 26 0.04% Caroline Dinenage Conservative
Gosport
443 26 0.04% Owen Thompson Scottish National Party
Midlothian
444 26 0.04% Rebecca Pow Conservative
Taunton Deane
445 26 0.04% Wendy Morton Conservative
Aldridge-Brownhills
446 26 0.04% Sir Jeffrey M Donaldson Democratic Unionist Party
Lagan Valley
447 26 0.04% Stuart C McDonald Scottish National Party
Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
448 26 0.04% Selaine Saxby Conservative
North Devon
449 25 0.04% Daniel Kawczynski Conservative
Shrewsbury and Atcham
450 25 0.04% Ms Marie Rimmer Labour
St Helens South and Whiston
451 25 0.04% Scott Benton Conservative
Blackpool South
452 25 0.04% Ben Bradley Conservative
Mansfield
453 25 0.04% Sajid Javid Conservative
Bromsgrove
454 25 0.04% Craig Tracey Conservative
North Warwickshire
455 24 0.03% Sir Christopher Chope Conservative
Christchurch
456 24 0.03% Nick Fletcher Conservative
Don Valley
457 24 0.03% Jake Berry Conservative
Rossendale and Darwen
458 24 0.03% Alicia Kearns Conservative
Rutland and Melton
459 24 0.03% Damian Hinds Conservative
East Hampshire
460 24 0.03% Colum Eastwood Social Democratic & Labour Party
Foyle
461 24 0.03% Sir George Howarth Labour
Knowsley
462 24 0.03% Mr Marcus Fysh Conservative
Yeovil
463 23 0.03% Edward Miliband Labour
Doncaster North
464 23 0.03% Grahame Morris Labour
Easington
465 23 0.03% Lee Anderson Conservative
Ashfield
466 23 0.03% Paul Maynard Conservative
Blackpool North and Cleveleys
467 23 0.03% Nick Gibb Conservative
Bognor Regis and Littlehampton
468 22 0.03% Julian Smith Conservative
Skipton and Ripon
469 22 0.03% Angela Crawley Scottish National Party
Lanark and Hamilton East
470 22 0.03% Bob Seely Conservative
Isle of Wight
471 22 0.03% Cherilyn Mackrory Conservative
Truro and Falmouth
472 22 0.03% Mrs Flick Drummond Conservative
Meon Valley
473 22 0.03% Allan Dorans Scottish National Party
Ayr, Carrick and Cumnock
474 22 0.03% Simon Hoare Conservative
North Dorset
475 21 0.03% Justin Madders Labour
Ellesmere Port and Neston
476 21 0.03% Jeremy Wright Conservative
Kenilworth and Southam
477 21 0.03% Mike Amesbury Labour
Weaver Vale
478 21 0.03% Andrew Percy Conservative
Brigg and Goole
479 20 0.03% Jeremy Hunt Conservative
South West Surrey
480 20 0.03% Dr Andrew Murrison Conservative
South West Wiltshire
481 20 0.03% Dan Jarvis Labour
Barnsley Central
482 20 0.03% John Healey Labour
Wentworth and Dearne
483 20 0.03% Mark Jenkinson Conservative
Workington
484 20 0.03% Sarah Atherton Conservative
Wrexham
485 20 0.03% David T C Davies Conservative
Monmouth
486 20 0.03% Robert Jenrick Conservative
Newark
487 20 0.03% Dr Liam Fox Conservative
North Somerset
488 19 0.03% Miriam Cates Conservative
Penistone and Stocksbridge
489 19 0.03% Stephen Crabb Conservative
Preseli Pembrokeshire
490 19 0.03% Simon Jupp Conservative
East Devon
491 19 0.03% Katherine Fletcher Conservative
South Ribble
492 19 0.03% Drew Hendry Scottish National Party
Inverness, Nairn, Badenoch and Strathspey
493 19 0.03% Kevin Foster Conservative
Torbay
494 19 0.03% Mr Geoffrey Cox Conservative
Torridge and West Devon
495 19 0.03% Karl Turner Labour
Kingston upon Hull East
496 19 0.03% Brendan Clarke-Smith Conservative
Bassetlaw
497 19 0.03% Ms Nusrat Ghani Conservative
Wealden
498 19 0.03% Sir Desmond Swayne Conservative
New Forest West
499 19 0.03% Mr Richard Holden Conservative
North West Durham
500 18 0.03% Bill Esterson Labour
Sefton Central
501 18 0.03% Alec Shelbrooke Conservative
Elmet and Rothwell
502 18 0.03% Sir Bernard Jenkin Conservative
Harwich and North Essex
503 18 0.03% Kate Osborne Labour
Jarrow
504 18 0.03% Stephanie Peacock Labour
Barnsley East
505 18 0.03% Yvonne Fovargue Labour
Makerfield
506 18 0.03% Liz Twist Labour
Blaydon
507 18 0.03% Peter Dowd Labour
Bootle
508 18 0.03% George Freeman Conservative
Mid Norfolk
509 18 0.03% Mr Alister Jack Conservative
Dumfries and Galloway
510 18 0.03% Craig Whittaker Conservative
Calder Valley
511 18 0.03% Lee Rowley Conservative
North East Derbyshire
512 18 0.03% Mr Jacob Rees-Mogg Conservative
North East Somerset
513 17 0.02% Mr David Jones Conservative
Clwyd West
514 17 0.02% Mark Menzies Conservative
Fylde
515 17 0.02% Derek Twigg Labour
Halton
516 17 0.02% Neale Hanvey Independent
Kirkcaldy and Cowdenbeath
517 17 0.02% Hywel Williams Plaid Cymru
Arfon
518 17 0.02% Mrs Pauline Latham Conservative
Mid Derbyshire
519 16 0.02% Peter Grant Scottish National Party
Glenrothes
520 16 0.02% John Nicolson Scottish National Party
Ochil and South Perthshire
521 16 0.02% Martin Docherty-Hughes Scottish National Party
West Dunbartonshire
522 16 0.02% Luke Hall Conservative
Thornbury and Yate
523 16 0.02% Dr James Davies Conservative
Vale of Clwyd
524 16 0.02% Maria Caulfield Conservative
Lewes
525 16 0.02% Rosie Cooper Labour
West Lancashire
526 16 0.02% Mr John Whittingdale Conservative
Maldon
527 16 0.02% Neil Gray Scottish National Party
Airdrie and Shotts
528 16 0.02% Wayne David Labour
Caerphilly
529 16 0.02% Steve Barclay Conservative
North East Cambridgeshire
530 16 0.02% Simon Hart Conservative
Carmarthen West and South Pembrokeshire
531 16 0.02% Andrew Bridgen Conservative
North West Leicestershire
532 15 0.02% Douglas Ross Conservative
Moray
533 15 0.02% Simon Fell Conservative
Barrow and Furness
534 15 0.02% James Heappey Conservative
Wells
535 15 0.02% Victoria Atkins Conservative
Louth and Horncastle
536 15 0.02% Gerald Jones Labour
Merthyr Tydfil and Rhymney
537 15 0.02% Yvette Cooper Labour
Normanton, Pontefract and Castleford
538 15 0.02% Stephen Farry Alliance
North Down
539 15 0.02% Ben Lake Plaid Cymru
Ceredigion
540 14 0.02% Fiona Bruce Conservative
Congleton
541 14 0.02% Sir John Hayes Conservative
South Holland and The Deepings
542 14 0.02% Siobhan Baillie Conservative
Stroud
543 14 0.02% Guy Opperman Conservative
Hexham
544 14 0.02% Christopher Pincher Conservative
Tamworth
545 14 0.02% Mark Tami Labour
Alyn and Deeside
546 14 0.02% Carla Lockhart Democratic Unionist Party
Upper Bann
547 14 0.02% Michael Fabricant Conservative
Lichfield
548 14 0.02% Mark Fletcher Conservative
Bolsover
549 14 0.02% Dr Jamie Wallis Conservative
Bridgend
550 14 0.02% Dave Doogan Scottish National Party
Angus
551 14 0.02% Jerome Mayhew Conservative
Broadland
552 14 0.02% Anne Marie Morris Conservative
Newton Abbot
553 13 0.02% Richard Drax Conservative
South Dorset
554 13 0.02% Gavin Williamson Conservative
South Staffordshire
555 13 0.02% James Cartlidge Conservative
South Suffolk
556 13 0.02% Conor McGinn Labour
St Helens North
557 13 0.02% Alan Brown Scottish National Party
Kilmarnock and Loudoun
558 13 0.02% Kevin Hollinrake Conservative
Thirsk and Malton
559 13 0.02% Anthony Mangnall Conservative
Totnes
560 13 0.02% Nia Griffith Labour
Llanelli
561 13 0.02% Kenny MacAskill Scottish National Party
East Lothian
562 13 0.02% Jonathan Edwards Plaid Cymru
Carmarthen East and Dinefwr
563 12 0.02% Sir William Cash Conservative
Stone
564 12 0.02% Nadhim Zahawi Conservative
Stratford-on-Avon
565 12 0.02% Robert Largan Conservative
High Peak
566 12 0.02% Alyn Smith Scottish National Party
Stirling
567 12 0.02% Sir Geoffrey Clifton-Brown Conservative
The Cotswolds
568 12 0.02% Nick Thomas-Symonds Labour
Torfaen
569 12 0.02% Paul Maskey Sinn Féin
Belfast West
570 12 0.02% Peter Aldous Conservative
Waveney
571 12 0.02% Ian Levy Conservative
Blyth Valley
572 12 0.02% Dr Philippa Whitford Scottish National Party
Central Ayrshire
573 11 0.02% Giles Watling Conservative
Clacton
574 11 0.02% Maggie Throup Conservative
Erewash
575 11 0.02% Dr Thérèse Coffey Conservative
Suffolk Coastal
576 11 0.02% Pete Wishart Scottish National Party
Perth and North Perthshire
577 11 0.02% Bridget Phillipson Labour
Houghton and Sunderland South
578 11 0.02% Neil Parish Conservative
Tiverton and Honiton
579 11 0.02% Dehenna Davison Conservative
Bishop Auckland
580 11 0.02% Harriett Baldwin Conservative
West Worcestershire
581 11 0.02% Tim Farron Liberal Democrat
Westmorland and Lonsdale
582 11 0.02% Nigel Huddleston Conservative
Mid Worcestershire
583 11 0.02% David Morris Conservative
Morecambe and Lunesdale
584 11 0.02% Bill Wiggin Conservative
North Herefordshire
585 10 0.01% Dr Neil Hudson Conservative
Penrith and The Border
586 10 0.01% Edward Timpson Conservative
Eddisbury
587 10 0.01% Michelle Gildernew Sinn Féin
Fermanagh and South Tyrone
588 10 0.01% Mrs Sheryll Murray Conservative
South East Cornwall
589 10 0.01% Tonia Antoniazzi Labour
Gower
590 10 0.01% David Duguid Conservative
Banff and Buchan
591 10 0.01% Karen Bradley Conservative
Staffordshire Moorlands
592 10 0.01% Philip Dunne Conservative
Ludlow
593 10 0.01% Christina Rees Labour (Co-op)
Neath
594 10 0.01% Mr Kevan Jones Labour
North Durham
595 9 0.01% Beth Winter Labour
Cynon Valley
596 9 0.01% Mike Hill Labour
Hartlepool
597 9 0.01% John Lamont Conservative
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk
598 9 0.01% Andrew Griffith Conservative
Arundel and South Downs
599 9 0.01% Ian Lavery Labour
Wansbeck
600 9 0.01% Nick Smith Labour
Blaenau Gwent
601 9 0.01% Brendan O'Hara Scottish National Party
Argyll and Bute
602 9 0.01% Mel Stride Conservative
Central Devon
603 8 0.01% Chris Elmore Labour
Ogmore
604 8 0.01% Sir Greg Knight Conservative
East Yorkshire
605 8 0.01% David Warburton Conservative
Somerton and Frome
606 8 0.01% Sir Gary Streeter Conservative
South West Devon
607 8 0.01% Steve Double Conservative
St Austell and Newquay
608 8 0.01% Graham Stuart Conservative
Beverley and Holderness
609 8 0.01% Mark Garnier Conservative
Wyre Forest
610 8 0.01% Virginia Crosbie Conservative
Ynys Môn
611 8 0.01% Mr Owen Paterson Conservative
North Shropshire
612 7 0.01% Simon Baynes Conservative
Clwyd South
613 7 0.01% Miss Sarah Dines Conservative
Derbyshire Dales
614 7 0.01% Sammy Wilson Democratic Unionist Party
East Antrim
615 7 0.01% Mr Gregory Campbell Democratic Unionist Party
East Londonderry
616 7 0.01% Nigel Adams Conservative
Selby and Ainsty
617 7 0.01% Mr Mark Harper Conservative
Forest of Dean
618 7 0.01% Patricia Gibson Scottish National Party
North Ayrshire and Arran
619 7 0.01% Ian Blackford Scottish National Party
Ross, Skye and Lochaber
620 7 0.01% Nigel Mills Conservative
Amber Valley
621 7 0.01% Duncan Baker Conservative
North Norfolk
622 6 0.01% Trudy Harrison Conservative
Copeland
623 6 0.01% Jacob Young Conservative
Redcar
624 6 0.01% Derek Thomas Conservative
St Ives
625 6 0.01% Wendy Chamberlain Liberal Democrat
North East Fife
626 6 0.01% Robin Millar Conservative
Aberconwy
627 6 0.01% Anne-Marie Trevelyan Conservative
Berwick-upon-Tweed
628 6 0.01% Mr Ian Liddell-Grainger Conservative
Bridgwater and West Somerset
629 6 0.01% Ian Paisley Democratic Unionist Party
North Antrim
630 5 0.01% Chris Bryant Labour
Rhondda
631 5 0.01% Mr Alistair Carmichael Liberal Democrat
Orkney and Shetland
632 5 0.01% Stephen Kinnock Labour
Aberavon
633 5 0.01% Fay Jones Conservative
Brecon and Radnorshire
634 5 0.01% David Mundell Conservative
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale
635 5 0.01% Mickey Brady Sinn Féin
Newry and Armagh
636 4 0.01% Liz Saville Roberts Plaid Cymru
Dwyfor Meirionnydd
637 4 0.01% Craig Williams Conservative
Montgomeryshire
638 3 0.00% Rob Roberts Conservative
Delyn
639 3 0.00% Paul Howell Conservative
Sedgefield
640 3 0.00% Ronnie Cowan Scottish National Party
Inverclyde
641 3 0.00% Jim Shannon Democratic Unionist Party
Strangford
642 3 0.00% Scott Mann Conservative
North Cornwall
643 3 0.00% George Eustice Conservative
Camborne and Redruth
644 3 0.00% Amanda Milling Conservative
Cannock Chase
645 2 0.00% Chris Evans Labour (Co-op)
Islwyn
646 2 0.00% Órfhlaith Begley Sinn Féin
West Tyrone
647 2 0.00% Francie Molloy Sinn Féin
Mid Ulster
648 1 0.00% Angus Brendan MacNeil Scottish National Party
Na h-Eileanan an Iar
649 1 0.00% Jamie Stone Liberal Democrat
Caithness, Sutherland and Easter Ross